Earth Hour

MAA TUND 2008 29. MÄRTSIL kell 20.00-21.0

29. märtsil toimub kell 20.00 – 21.00 kõikides kodudes, kohvikutes, linnades ja külades üle kogu maailma MAA TUND 2008, mille puhul on kõik inimesed oodatud selleks tunniks ajaks välja lülitama kõik elektrit tarbivad riistapuud või vähemalt valgustuse, et kasvõi selleks hetkeks peatada globaalne soojenemine, vähendada elektri tarbimist, maa ressursside raiskamist ja kasvuhoonegaaside tekkepõhjusi. Ühtlasi soovitame sellest inspiratsiooni saada ja vähendada elektri- ja muu energia tarbimist ka oma igapäevaelus.

Maa Tunni tähistamine sai alguse 2007. aastal Sidneys, kus see osutus väga edukaks, elektrit ei kasutanud sel tunnil umbes 2,2 miljonit inimest jättes linna täielikku pimedusse. Sel tunnil vähenes elektritarbimine Sidneys umbes 10,1%, mis topeldas eesmärgiks seatud 5%. Kui see kokkuhoid püsiks terve aasta läbi, oleks see sama, kui vähendada tänaval sõitvaid autosid aastaks umbes 48,616 jagu

2007. aastal lülitasid oma valguse välja ka Sideny kuulsaimad paigad Ooperimaja ja Harbour Bridge, Maa Tunnil toimusid erilise hõnguga üritused, näiteks peeti pulmi küünalde paistel. Sel aastal on paljud teised maailma linnad saanud innustust sidney elanike suurejoonelisest ettevõtmisest, ühinenud samuti Maa Tund 2008-ga, tehes sellest sümboolsest üritusest globaalse liikumise.

Et ühineda ülemaailmse keskkonnasõbraliku aktsiooniga, on tarvis välja lülitada oma käeulatuses olevad lampide, televiisorite ja võimaluse korral veel mõned lülitid, kõik see toimub igal maal oma kohaliku aja järgi kella kaheksast kuni kella üheksani õhtul.

Et efekt oleks suurem, saada see üleskutse edasi nendele, kes sellest veel ehk ei tea!

Maa Tunni 2008 taga on WWF Australia, Fairfax Media ja Leo Burnetti ühendatud jõud

Elekriettevõtete ja võimudega on Austraalias läbi räägitud, elektri tarbimise järsust muutumisest sealsed elektrijaamad mingi löögi alla ei satu ega katki ei lähe, vaevalt et nad seda siingi teevad.

http://www.earthhour.org/

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: