Esmaspäevane

Kuigi uni oli magus, ärkasin ema käsul pool kaheksa üles. Puder kõhus, ahi köet’, lund akna tagant vaadeldud ning õppetööde sabad üle vaadatud otsustasin Pärnu raamatukokku minna, sest reedel eesseisev pärimuspraktika essee tahab kirjanduse lugemist.

Ilus ilm on, päriselt, sest mul on hea soe mantli ja vettpidavate saabaste ja käpikutega :) Ema kampsuni panin ka veel selga – mitte ei mäleta, et Šotimaal nii kihiliselt riietusin… Seal mul ju mantlit kuni uue aastani ei olnudki, alles siis võtsin Eestist puhkuselt tulles kaasa. Sisemaa värk siin Eestis ikka.

Raamatukokku jõudsin lausa 12 minutit enne avamist! Seega külastasin ka kallist kodu number N (Pärnu teatrikohvikut), võtsin sooja kohupiimasaia ja mmaitsva kohvi ootuseks. Törts juttu ja padavai edasi. Raamatukogus jäin kõigepealt muidugi perioodikasse mökutama – Sakalas oli paar huvitavat intervjuud – ja siis avastasin, et just neid kaht Akadeemiat, mida mul vaja on, pole. Välja laenutatud. No muidugi mõni kiire tüüp omaenda kursuselt sai need juba endale. 3. korruse Akadeemiatest polnud kah abi, sest koju neid ei saa ja paljundada on ka na palju (nr 4, 2009 peaaegu terve ajakiri). Eks siis tuleb homme hommikul Viljandi raamatukogus istuda…

Koju jõudes oli juba mõnusalt soe, ahi on meil nii tubli ja hea lihtsalt. Vahelduseks “Päikesepilkajatele” mängib Sibeliuse akadeemia folkmuusika raadio – saab Soome keele kõlaga harjuda, sest varsti pole palju jäänud, mil mõneks ajaks taas Eesti lumi jalgelt pühkida ja veel külmemale maale sõita. Kuigi enne tuleb veel kari muid asju lõpetada ning alustada ;)

Täna on üldse tegus ja tahtmist on ka – projektijuhtimise ja kultuurisemiootika tööd nõuavad kätt ja silma, TTP lahtiseid otsakesi peab sõlmima, kartuleid tuleb keeta, Ülejõe gümnaasiumi Tarkade klubi töötuba juhtimist, tädi Saima vastuvõtmine (mulle tuleb mingi salapärane rekvisiite täis kohver, endalegi üllatus??), Kunstide Majast läbi põigata, Viljandisse sõita ning seal veel Minna järelsünnipäeva tasa-tasa fondüüga tähistada. Meeldiv!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: