Valimiste Päev

Täna päeval ei olnud üldse valimiste tunnet – vist seetõttu, et endal jaoskonda asja polnud. Pärnus ladistas vihma ja mina koostasin järjekordset projektikest ning sõin verivorsti. Mida pimedamaks kiskus, seda rohkem hakkasin kella vaatama. Nüüd istungi juba kolmat’ tundi läpaka (Twitter ja vvk.ee) ja ETVga ning jälgin.

Täiesti kummaline, et ma siis niiviisi… Olen hääleõiguslikuna osalenud kolmedel valimistel – Riigikogu 2007, Europarlament 2009 ja nüüd KOV 2009 ning mitte ühelgi pole nii suure huvi ja interaktiivsusega tulemusi jälginud. Tundub, et ootan vähemalt Pärnu tulemused* ära. Homme pean muidugi sinna samma majja, Pärnu Linnavalitsusse sammud ka seadma – praktikale. Päris põnev olukord!

Kindlasti mängis neil valimistel minu huvi juures rolli olukord Pärnus, millest ma pikalt rääkida ei taha ja pole mõtet ka – vähemalt praegu. Kes teab, kui hääd need tulevad võimudki on. Ka #idee2009 – 100 000 inimest e-hääletama kampaania andis indu juurde. Meie pere (7 hääleõiguslikku) on ses suhtes väga eesrindlik – vaid vanaisa käis jaoskonnas, sest ID-kaarti ei olnud. Isegi vanaema sain e-hääletama, õigemini lausa valima (ei ta viitsinudki üldse täna minna, aga tegin selgeks, et isegi, kui on ainult sitt valik, tuleb teha kuldse sita valik!).

Üks huvipakkuv paik oma tulemustega on Viljandi, kus õpin, aga tundub, et seal on üsnagi stabiilne ja rahulik – tulemus ei muutu väga praegusest… Reform ja Kodune Viljandi, IRL ka. Kesk sai ka paar kohta ning 2 jaoskonda veel tulemusi saatmas. Huh.

Pärnu on muidugi meie suur murelaps: praegu 22.45 on tulemused paremad, kui kartsin – Keskil, IRLil, Reformil 7-5 mandaati, Kivimägi 14 ees. Samas vaid 4/14 jaoskonnast loetud, nii et üsna vara on veel hõisata… Nagu varem juba ütlesin, ega sealt kedagi väga fantastilist valida polnud, jäin oma IRLile ikka kindlaks, sest, noh kuldne sitt või vähemalt kodune sitt siis. Ühte aga tahaks – tahan Pärnule kultuuri arengukava. Palun, uus võim (no et kui tuleb uus võim)!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: