Kõigest ja ei millestki ja uuest-vanast, mõtetest.

Viimasel ajal on blogimine JÄLLE nii tagaplaanile vajunud, kuigi seda oleks vaja tihemini teha. Mõned mõtted ja tähelepanekud lausa karjuvad ülestähendamist. Mitte, et neid varem kellegi teise poolt pole juba tehtud, aga minu jaoks on oluline. Lisaks sellele blogile on mul veel viis teist blogi, mis suurema või väiksema (pigem selle viimase) eduga kuskil hingitsevad. Igale poole võiks kirjutada, mitte lasta vaid enda sees pulbitseda.

Täna oli üks iseäranis huvitav päev. Võiks vast isegi öelda, et asjalik. Ent siis tunneks mõni varasem päev ehk kehvasti, sest too ei olnud asjalik. Või siiski oli? Et mis mõttes asjalik? Kuidas päev ise saab üldse asjalik olla? Ikka mina ise olen asjalik (või mitte)… lähme sinna postmoderni ära, mida viimasel ajal igal pool öeldakse – noh, et ärge hakake seda jama ajama, et üks asi pole see, sest ta ju tegelikult ei saa seda tähendada iseenesest, sest see on millegi muu tähenduses ja ja ja… No näiteks ühes hiljutises mänguteooria loengus rääkisime sellest, mängul endal pole reegleid, inimestel on. Või Inglismaal koolitusel sellest, et kreatiivsus (loomingulisus) ei saa mitte kunagi olla negatiivne, selle tulem (looming, creation) aga küll. Või siis täna, et aega pole olemas, ainult inimestel on/ei ole aega. AAAHHH!

Et siis tänane päev möödus suures osas hommikuses peojärgsete tulemustega tutvumises, kahes huvitavas loengus ning Tuderi 10. (!juubel) proovis. Järge- ja jõudumööda mõtetest:

Peojärgsed tulemused: ärkasin siis, kui pidu lõppes. Tore, et ise magada sain ja rõõmus, et oli edukas pidu. Mõned jäid kööki pingile magamagi. Kui oleksin vapralt niisama kaua üleval olnud, poleks vast tänane päev olnud seesugune nagu ta oli…

Esimene loeng: strateegiline planeerimine. Põhimõtteliselt tegeleme täpselt sama asjaga, millega mina viimati 1. aasta kevadel esmakordselt kokku puutusin. SWOT-analüüs. Meie akadeemia ühe osakonna SWOTiga siis. Kusjuures esmakordne grupitöö kogemus 2. aasta tudengitega. Meeldiv ja ikka neidsamu asju nämmutav töö, ent miski nagu prõksus. Tähendab, oli vajalik. Kordamine on tarkuse ema ja hääd tegi küll ja veel. Lisaks kommentaar kelleltki, et ma olen liiga tark (4. kursus), et minuga ei saa koostööd teha, sest ma lükkan väited ümber. Ei, noh, võimalik, aga hea on sisse tuua punkte, mis täiendavad :) Ja mulle meeldib rääkida, kui tuju on hea.

Teine loeng: soolisus ja ühiskond. (vahemärkusena:kas ma olen juba öelnud, et sel semestril on meil KAKS, ma rõhutan KAKS, Väga Huvitavat Loengut – S & Ü ning mängu ja vaba aja teooriad. Lihtsalt üdini põnevad teemad ja õppejõud, et lihtsalt hämmastav!!). Loengu esimesest tunnist jäin ilma, sest stratplan jooksis sellele sisse, ent kui mina kohale jõudsin küsis õppejõud “Kas matriarhaalsus on kunagi eksisteerinud?” Sellest edasi kuulasime äärmiselt põnevat arendust teemal partnerlusühiskond/kultuur ehk elu küttide ja korilaste ajal… Või peaks ehk ütlema korilaste ja küttide ajal (80-20 suhe ikkagi!).

Mõned märksõnad loengust:
– ainuke areng, mis on üldse toimunud, on tehnoloogiline
– inimkond ei arene edasi, vaid toimub hoopis pidev devolutsioon (?)
–  tehnoloogia tekitab inimestes taandarengut, oskuste kadumist
– ajupesu, et oleme kõiges süüdi (kliima soojenemine jmt), taandarendab meid (?)
– inimeste ränne põhja-lõuna suunal

– supermind e telepaatia, nt rändlinnud. Supermind’iliste tegelaste jaoks ei eksisteeri aega, nende mälu mõni osa on juba Seal kohal (nt lõunas)

– atlantiline habitaat pakkus inimesele mõnusat äraelamist ILMA suurema küttimiseta (80-20 korilased-kütid protsendid) + vibud-nooled puust, kivist, noolest ei tekitanud loomadele erilist häda.

– mis siis, kui inimese aju arenes vales suunas e keskendus tapamasinate valmistamisele?

– vastandus inimene vs loodus pole olemas (Freudi väide “inimest tuleb looduse eest kaitsta” tekitab paanilist hirmu looduse ees… samas nüüd on vastupidi “Loodust peab inimese eest kaitsma). Kui kasutada iidset süsteemi inimene on looduse osa, toimiksid asjad paremini.

– seksuaalsus pole fundamentaalsus, vaid üks elu erinevatest aspektidest, millel on kolm eesmärki: reproduktiivne, mõnu, spirituaalne.

– mehe ja naise kolmnurksed tähised ja nende erinevus… alaspidine kolmnurk on tagurpidi pööratud ehk sellisel juhul ei eksisteeri hierarhiat!! Pole hierarhiat, pole ka vägivalda, pole ka stressi.

– stressis inimese pupillid kitsenevad, info vastuvõtt on väiksem, tekitab vägivalda.

– partnerlusühiskonnas/kultuuri pole stressi, keskendutakse mõnule/mõnususele (mana (polüneesia keelest) -> vägi).  —> Eesti maausu põhiprintsiip.

– aeg, kultuur, numbrid, keel jmt on sotsiaalsed tehnoloogiad

– stabiilse ja kreatiivse ökosüsteemi tingimused: destruktiivse agressiooni elimineerimine/minimeerimine ning liikidevaheline võrdsus. loodus on iseenesest partnerlussüsteem, diplomaatiline,kalibreeritud harmooniaga, kus pole head ega kurja.

– SIPELGAS ON PER SE LAISK! (viide: Warhol “Empire” (1964)). LÕVI EI OLE TAPAMASIN, VAID MAGAB/MÕNULEB!

– Partnerlusühiskonna/kultuuri aeg eksisteeris palju kauem (2 miljonit aastat) ,kui praegune (patriarhaalne) aeg! MIKS? Äkki oli neil hea ja mõnus, see oli ideaalne!! –> 400 miljonit on optimaalne rahvaarv, mida Maa suudaks elatada (vrdl praegu 6,5 miljardit)

– Kust tuli muutus partnerlusühiskonnast patriarhaalsesse???

– Ratta leiutamine kui halvim leiutis inimkonna ajaloos??? Ratas tähendab ahnust!

– Keel on domineerimistehnika, valetamistehnoloogia. Pärast selle teket (enne suheldi empaatia, telepaatia jne kaudu?!) tekkis kohe ka ego, identiteet, kultuur, majandus jne jne jne

– miks linnud, kel on 8 paari häälepaelu, st täiuslikum hääleaparaat, ei õpi n-ö rääkima (inimesi moodi): a) pole vajadust (suhtlus supermindi abil), b) ei taha :) c) … ?

– me ei saa tahta ainult iseenda heaolu. kui suurem osa inimkonnast ei lähe magama täis kõhuga jne, ei saa me olla rahul ka iseenda hetkeseisuga. TERVIKLIKKUSE,ÜHISUSE JA VÕRDSUSE säilitamine on peamine e partnerluskultuuri tagamine.

Võimalik, et on tegemist üsna laialivalguvate, ebamääraste märgetega, mis ei pruugi teile midagi öelda, aga kui ütlevad, tekitavad mingit mõttekäiku, siis palun,kommenteerige. Ma rääkisin Inglismaal koolitusel olles suhteliselt samadel teemadel ka ühe teise grupiga ja on nii hämmastav, kuidas me ikka jõuame tagasi nende samade printsiipide juurde. Ka täiesti erinevate inimestega. Seega peab midagi neis printsiipides olema!!! Mul on hea meel, et ma olen seda usku :)

..

Pärast oli veel v edukas ja energiline Tuderi proov, kus käsitlesime interneti-masinate jmt teemat, millega jätkame ka järgmine nädal.PAKATAV! :)

ööd!!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: