Tänastest hetkedest ja iseenda jõulukingist

Tänase päeva lemmikhetked:
“Miks teil rohelist kuuske ei ole?” küsib 2,5-aastane vennatütar Simona, kui näeb meie värvilist (ja valget) jõulupuud. Kui ütleme, et päris kuusk on õues lume sees ja aknast seda näitame, tuleb reaktsioon: “Aga miks ta teil NII väike on?”

Esimese paki saab jõuluvanalt ema. Hiigelsuur ja pakkimata – näha on, et uus tolmuimur (sest vana läks katki ja oli ikka väga vana). Ema nägu on ütlemata vahva, pärast sakutab lapsi värisevate kätega kõrvust.

Meeleoluka lauakatmise katkestab tädipoeg Mihkli hüüatus “Põleb, põleb!”. Põleski. Televiisori peal olev riidest kate oli võtnud küünlast leegi. Vend Mirko võttis siis suure hooga kurvi ja virutas linikukese kraanikausi jahutava veejoa alla.

Jõulutaat ehk Afganistaati kõneleb oma seiklustest kaugel ja kuumal maal.

Jõulutaat Simonale: “Kas sina oled siin peres pesamuna?” Simona: “… … Ei, mina olen ikka konn!” (Talle meeldivad hirrmsasti konnad.)

Loen kärmelt kõige esimesena ära ühe luuletuse I salmi, jättes II osa vendadele. Vend Jako krimpsutab nina – tal ongi ainult see I salm peas.

Jõululeib – no ei ole paremat pala, kui see!

Eile tegin endale isikliku jõulukingi ja sain selja peale uue tätoveeringu. Mõtet sellest olen hellitanud juba paar aastat – õigemini oli plaanis märkida sellega oma aastat Šotimaal. Erinevaid variante sai kaalutud palju, kuid ükski ei sobinud. Kui eelmisel nädalal veel mingeid variante kaalusin ja proovisin, leidsin netiavarustest ühe austraalia kunstniku loodud “Tree of Life’i”, mis sobis ideaalselt. Kirjutasin kohe tätoveerijale ja panin aja kinni.

Kui siis eile keskpäeval salongi astusin, ei arvanudki, et tegu niivõrd valus saab olema. Esimene tätt oli üsna muretu – valu peaaegu puudus. Nüüd aga oli tegemist suurema, detailsema ning teise kohagagi – selja keskosa. Pea kolme tunni jooksul sai korralikult hambaid kiristatud, aga no tulemus oli seda ka väärt! Kaunis töö, mis sümboliseerib eluringi, emakest Maad, teispoolsust, naist kui eluhoidjat ning on igati väärikas ja, noh, superlahe ka!

Töö tegi valmis Pärnu tätoveerija Uta.

Originaaltöö RedWhisper Studiost

Esialgu pole vigagi, sest nõela pole veel tunda saanud… (pilti tegi Merli Antsmaa http://www.fotki.com/merca86)

Vist on päris valus! (pilti tegi Merli Antsmaa http://www.fotki.com/merca86)

U 1/4 tööst tehtud. Siin näeb ka mu esimest tätti, hiina sümbolites ‘rõõm’ – too tehti ka sama sessiooni lõpus uuesti üle.

Protsess. (pilti tegi Merli Antsmaa http://www.fotki.com/merca86)

Tulemus viis tundi pärast valmimist. Kuu aja pärast on siis täpsemalt selge, mis toonis töö on.
(pilti tegi Merli Antsmaa http://www.fotki.com/merca86)

Advertisements

One response to this post.

  1. Vau!
    Aga tegija valisid õige ;) Ta minu ihukaunistaja kah.
    Kauneid pühi!

    Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: