Pühapäevadest

Paar päeva tagasi soovitas Daily Posti blogi kirjutada oma ideaalsest pühapäevast. Mina magasin selle vist maha, sest olingi lõpetamas üht hääd pühapäeva.

Kunagi oli lemmikpühapäev selline, kus sai hommikul mõnusalt ja varakult üles tõusta, vaadata multikaid, süüa midagi mõnusat (pannkooke või ahjukrõbedat pikka saia juustuga), siis lugeda ja lugeda veel natuke, sest äkki olin tubli olnud ja kooliasjad varem ära teinud.

Šotimaal oli mu lemmikpühapäevad need, kus ärkasid mõistlikul ajal (kümne ringis) ja võimalikust eelmise õhtu väljaskäigust olid väga head mälestused. Siis käisid üle tee juurikapoes, ostsid värsket kraami mõnusa puuviljasalati tarbeks ning kuulasid natuke head muusikat mõnusa brunchi taustaks. Keskpäeva ringis astusid kõrvalolevasse kinno, kus kinosõbrad said topeltseanssi lahedaid filme vaadata. Pärast seda aga liikusid suurepärasesse Forest Cafe’sse, kus kõik head inimesed koos istusid, veits muusikat tegid või näitust üles panid ning olesklesid, mõeldes sellele, et küll see homne esmaspäev tuleb (ka) lahe!

Viimane parim pühapäev oli aga just hiljuti, mil ärkasin pool kümme, tatsusin Vikerraadio saatel ringi ja keetsin putru ning tee tuli ka jube hästi välja. Siis kiikasin arvutisse ja hiljem natuke ka raamatu sisse. Hakkasin oma sahtleid ja kappe koristama, mille käigus viskasin ära poolteist kotti tarbetut kraami ja leidsin üles kadunud ehted. Lõpuks panin ahju kütte, tegin miskit mõnukat süüa ja kuulasin muusikat. Päris õhtul tuli üks tuttav külla ja lahendasime viimase sünnipäevaveini ära. Nii saigi enne südaööd põhku keeratud.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: