Pühapäevadest

Paar päeva tagasi soovitas Daily Posti blogi kirjutada oma ideaalsest pühapäevast. Mina magasin selle vist maha, sest olingi lõpetamas üht hääd pühapäeva.

Kunagi oli lemmikpühapäev selline, kus sai hommikul mõnusalt ja varakult üles tõusta, vaadata multikaid, süüa midagi mõnusat (pannkooke või ahjukrõbedat pikka saia juustuga), siis lugeda ja lugeda veel natuke, sest äkki olin tubli olnud ja kooliasjad varem ära teinud.

Šotimaal oli mu lemmikpühapäevad need, kus ärkasid mõistlikul ajal (kümne ringis) ja võimalikust eelmise õhtu väljaskäigust olid väga head mälestused. Siis käisid üle tee juurikapoes, ostsid värsket kraami mõnusa puuviljasalati tarbeks ning kuulasid natuke head muusikat mõnusa brunchi taustaks. Keskpäeva ringis astusid kõrvalolevasse kinno, kus kinosõbrad said topeltseanssi lahedaid filme vaadata. Pärast seda aga liikusid suurepärasesse Forest Cafe’sse, kus kõik head inimesed koos istusid, veits muusikat tegid või näitust üles panid ning olesklesid, mõeldes sellele, et küll see homne esmaspäev tuleb (ka) lahe!

Viimane parim pühapäev oli aga just hiljuti, mil ärkasin pool kümme, tatsusin Vikerraadio saatel ringi ja keetsin putru ning tee tuli ka jube hästi välja. Siis kiikasin arvutisse ja hiljem natuke ka raamatu sisse. Hakkasin oma sahtleid ja kappe koristama, mille käigus viskasin ära poolteist kotti tarbetut kraami ja leidsin üles kadunud ehted. Lõpuks panin ahju kütte, tegin miskit mõnukat süüa ja kuulasin muusikat. Päris õhtul tuli üks tuttav külla ja lahendasime viimase sünnipäevaveini ära. Nii saigi enne südaööd põhku keeratud.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: