9. Tudengite Teatripäevad

Truppidest astuvad ülesse TTÜ tudengiteater T- Teater, Improgrupp JAA, TLÜ Tudengiteater Üllar, Tartu Üliõpilasteater, Altermanni teatritrupp ja Eesti Lennuakadeemia tudengid Tartust. Pärnust tuleb teatripäevadele tudengite kollektiiv K- äng2. Rahvusvahelist mõõdet lisab Ilves-teater Helsingist. Off-programmi raames etendub Kondase Keskuses kultuuriakadeemia II kursuse lavastajatöö “Tort”.

Lavastustele annavad tagasisidet kolm Tarka – näitleja Veljo Reinik ja TÜ VKA II kursuse lavastajatudeng Vallo Kirs. Kolmas Tark on veel väljaselgitamisel.

Lisaks etenduste vaatamistele on nii külastajatel kui ka osalejatel võimalus külastada festivali Klubisid. Sellel aastal on nendeks pubi Suur Vend, kus 18.02 esineb akustilise kavaga ansambel Pöölöy Gläänz ja 19.02 klubi Jolly Roger, kus astub üles bänd The Angus.

Festivali osavõtjatel on võimalus kaasa teha erinevates õpitubades, näiteks foorumteatri- ja kõneõpitoas ja improvisatsiooniliste mängude õpitoas.

2008. aastaga võrreldes on osalejate arv kahekordistunud. Siis oli osalejate arv 59 sellel aastal ulatub osalejate arv koos meeskonnaga juba 108ni. Festivali peakorraldaja, TÜ VKA IV kursuse kultuurikorralduse tudeng Hannele Känd on märkinud, et võrreldes eelmiste aastatega on sellele festivalile oodata juba kaheksat truppi, kelle seas lisaks staažikatele teatripäevadest osavõtjatele on esmakordselt esindatud ka Tartu Lennuakadeemia üliõpilaste teatriprojekt ja Tallinnast tulev improgrupp JAA.

Alates 2010. aastast on festivali külastajatel võimalus valida ka oma lemmiklavastus mille alusel antakse välja publiku lemmiku tiitel. 2010. aasta Tudengite Teatripäevade publiku lemmiku auhinna võitis Altermanni näitemängugrupp lavastusega „ Õudukas“.

Huvilistele on etenduste külastamine tasuta, kuid oodatakse toetusi annetuskasti.

Festivali kava ja täpsem info http://www.tudengiteater.ee

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: