9. Tudengite Teatripäevad

Truppidest astuvad ülesse TTÜ tudengiteater T- Teater, Improgrupp JAA, TLÜ Tudengiteater Üllar, Tartu Üliõpilasteater, Altermanni teatritrupp ja Eesti Lennuakadeemia tudengid Tartust. Pärnust tuleb teatripäevadele tudengite kollektiiv K- äng2. Rahvusvahelist mõõdet lisab Ilves-teater Helsingist. Off-programmi raames etendub Kondase Keskuses kultuuriakadeemia II kursuse lavastajatöö “Tort”.

Lavastustele annavad tagasisidet kolm Tarka – näitleja Veljo Reinik ja TÜ VKA II kursuse lavastajatudeng Vallo Kirs. Kolmas Tark on veel väljaselgitamisel.

Lisaks etenduste vaatamistele on nii külastajatel kui ka osalejatel võimalus külastada festivali Klubisid. Sellel aastal on nendeks pubi Suur Vend, kus 18.02 esineb akustilise kavaga ansambel Pöölöy Gläänz ja 19.02 klubi Jolly Roger, kus astub üles bänd The Angus.

Festivali osavõtjatel on võimalus kaasa teha erinevates õpitubades, näiteks foorumteatri- ja kõneõpitoas ja improvisatsiooniliste mängude õpitoas.

2008. aastaga võrreldes on osalejate arv kahekordistunud. Siis oli osalejate arv 59 sellel aastal ulatub osalejate arv koos meeskonnaga juba 108ni. Festivali peakorraldaja, TÜ VKA IV kursuse kultuurikorralduse tudeng Hannele Känd on märkinud, et võrreldes eelmiste aastatega on sellele festivalile oodata juba kaheksat truppi, kelle seas lisaks staažikatele teatripäevadest osavõtjatele on esmakordselt esindatud ka Tartu Lennuakadeemia üliõpilaste teatriprojekt ja Tallinnast tulev improgrupp JAA.

Alates 2010. aastast on festivali külastajatel võimalus valida ka oma lemmiklavastus mille alusel antakse välja publiku lemmiku tiitel. 2010. aasta Tudengite Teatripäevade publiku lemmiku auhinna võitis Altermanni näitemängugrupp lavastusega „ Õudukas“.

Huvilistele on etenduste külastamine tasuta, kuid oodatakse toetusi annetuskasti.

Festivali kava ja täpsem info http://www.tudengiteater.ee

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: